Be Our Guest!

Here is a list of all the venues and dates where your flexi-ticket / gift card can be used in February and March. All you have to do is check this list, bring along your flexi-ticket or gift card to the door. No need to book ahead. The only thing you need to check is that your card or flexi ticket is valid for the right region. i.e. is it for London concerts, Kent concerts, East Anglia & Essex, or Surrey & Thames Valley concerts?

We look forward to having you at a concert very soon!

Miaomiao and the Bach to Baby team.

Birmingham - March

Friday

8

11.00am

Sutton Coldfield

The Great Guitar

Mark Eden, guitar

Saturday

16

11.00am

Solihull

Birds and Beasts

Julia White, oboe

Katharine Lam, piano

Wednesday

27

11.00am

Bournville

Flute of the Forest

Dana Morgan, flute

Rita Schindler, Harp

East Anglia & Essex - March

Friday

8

10.30am

Chelmsford

Guitarra!

Andrew Keeping, guitar

Kent - March

Wednesday

6

10.30am

Dartford

The Trumpet Shall Sound

Alex Caldon, trumpet

David Knotts, piano

Friday

8

10.30am

Rochester

Swooning Bassooning

Alexandra Callanan, bassoon

Anthony Halstead, piano

Tuesday

12

10.30am

Sevenoaks

The Trumpet Shall Sound

Alex Caldon, trumpet

David Knotts, piano

Tuesday

19

10.30am

Canterbury

Swooning Bassooning

Alexandra Callanan, bassoon

David Knotts, piano

Saturday

23

11.00am

Whitstable

Family Concert

Programme announced soon

Friday

29

10.30am

Rochester

Sound the Horn!

Stephen Stirling, horn

Anthony Halstead, piano

London - February

Monday

25

10.30am

Notting Hill

Cupid's Bow

Daisy Vatalaro, cello

Dominic John, piano

Tuesday

26

10.30am

Bromley

Season of Love

Claire Sterling, violin

Daniel King Smith, piano

Thursday

28

10.30am

Raynes Park

Cupid's Bow

Daisy Vatalaro, cello

Christopher Cromar, piano

London - March

Monday

4

10.30am

Dulwich Village

The Slavic Soul

Claire Sterling, violin

Daniel King Smith, piano

Tuesday

5

10.30am

Earlsfield & Southfields

Flute Fantasia

Mary Thorneloe, flute

Alan Gout, piano

Wednesday

6

10.30am

Sydenham

Birds of a Feather

Amanda Cousin, flute

Martin Cousin, piano

Thursday

7

10.30am

Kew & Richmond

Nordic Winds

Julia White, oboe

Simon Gilliver, piano

Friday

8

10.30am

St. John's Wood

All That Jazz

Alan Shellard, clarinet

Andrew Kershaw, tuba

Monday

11

10.30am

Croydon

The Delicate Oboe

Ilid Jones, oboe/recorders

Simon Heeley, piano

Tuesday

12

10.30am

Wanstead

The Slavic Soul

Madalina Rusu, piano

Thursday

14

10.30am

Putney

Dance of the Reeds

Susi Evans, clarinet

Zivorad Nikolic, classical accordion

Friday

15

10.30am

Borough & London Bridge

Gabriel's Oboe

Rebecca Wood, oboe

David Smith, piano

Friday

15

10.30am

Clapham

The Delicate Oboe

Ilid Jones, oboe/recorders

Simon Heeley, piano

Friday

15

10.30am

Highgate Village

Colours of the Wind

Elizabeth Trigg, bassoon

Jane Hopkins, piano

Monday

18

10.30am

Notting Hill

All That Jazz

Alan Shellard, clarinet

Andrew Kershaw, tuba

Wednesday

20

10.30am

Victoria Park

Birds of a Feather

Amanda Cousin, flute

Martin Cousin, piano

Thursday

21

10.30am

Raynes Park

Dance of the Reeds

Susi Evans, clarinet

Zivorad Nikolic, classical accordion

Friday

22

10.30am

Chiswick

Gabriel's Oboe

Rebecca Wood, oboe

David Smith, piano

Monday

25

10.30am

Walthamstow

Colours of the Wind

Elizabeth Trigg, bassoon

Jane Hopkins, piano

Tuesday

26

10.30am

Bromley

The Delicate Oboe

Ilid Jones, oboe/recorders

Simon Heeley, piano

Tuesday

26

10.30am

Surbiton

The Slavic Soul

Madalina Rusu, piano

Wednesday

27

10.30am

Kensington

Nordic Winds

Julia White, oboe

Andrea Kmecova, piano

Thursday

28

10.30am

Muswell Hill

Birds of a Feather

Amanda Cousin, flute

Martin Cousin, piano

Friday

29

10.30am

Docklands

Gabriel's Oboe

Rebecca Wood, oboe

David Smith, piano

Friday

29

4.00pm

West Dulwich

The Delicate Oboe

Ilid Jones, oboe/recorders

Simon Heeley, piano

Surrey & Thames Valley - February

Thursday

28

10.30am

Farnham

Flute Fantasia

Mary Thorneloe, flute

Alan Gout, piano

Surrey & Thames Valley - March

Friday

1

10.30am

Epsom

Sounds - Old and New

Martin Lawrence, horn

Joanna Lawrence, piano

Thursday

7

10.30am

Oxford Centre

Sounds - Old and New

Martin Lawrence, horn

Joanna Lawrence, piano

Wednesday

13

10.30am

Guildford

Dance of the Reeds

Susi Evans, clarinet

Zivorad Nikolic, classical accordion

Friday

22

10.30am

Reading

Sounds - Old and New

Martin Lawrence, horn

Joanna Lawrence, piano

Thursday

28

10.30am

Farnham

Nordic Winds

Julia White, oboe

Simon Gilliver, piano